Przejdź do głównej zawartości

ROSARY RENOVATION



Z różańcem czasami dzieje się tak.


Drucik ma swoją wytrzymałość i lepiej zastąpić go mocną nicią np. kordonkiem AIDA nr 10.


 Lepiej od razu związać kilka nitek.


 A potem to już: łańcuszek, supełek, paciorek, supełek itd.



Żeby była jasność,  kiedy po zrobieniu łańcuszka przechodzimy do nawlekania dziesięciu koralików trzeba zdjąć nitkę z czółenka, nawlec na nią koraliki, nawlec je równocześnie na nitki będące rdzeniem robótki, nałożyć nitkę na czółenko, umocować koraliki, zrobić łańcuszek i tak w koło Macieju.



Tu już prosto, wystarczy przymocować i schować nitki.


 I wersja po tunningu. Wytrzyma nie jeden październik.

Komentarze

  1. Nice work and good strengthening idea too! like the dark colors!

    OdpowiedzUsuń
  2. Witaj:) Zostałaś nominowana do Liebster Blog Award
    http://little-dream-101.blogspot.com/
    Zapraszam do zabawy! :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

SKRZAT JAGÓDKA

Skrzat Jagódka - bohater serii książeczek  Ewy Stadtmuller  wyglada mniej więcej tak.   I tak też został wycięty, uszyty i naszyty na czerwony sweter. I wtedy okazało się, że nie ma czapki :).   A skrzat czapkę mieć musi. Została więc wycięta, uszyta i naszyta. Dopiero w takiej formie skrzat jest skrzatem kompletnym.

ŁAPACZE SNÓW

Łapacz snów tak naprawdę jest zwykłym kółkiem powieszonym w oknie i żadnych snów nie łapie. Ale ładnie wygląda i przyciąga spojrzenia. I jeżeli okno jest nie do końca błyszczące, łapacz snów trochę odwraca uwagę od deszczowych zacieków. Oczywiście do pewnego stopnia.  Ten łapacz, czyli metalowe kółko ozdobione fragmentem okrągłej szydełkowej serwetki doskonale spełnia swoją rolę. Gdy za oknem bure niebo, kawałek tego nieba zasłania i od razu robi się przytulniej. To jest  bardziej wiosenna wersja łapacza. Więcej kwiatków, więcej kolorów, większe kółko. Trzy rodzaje kordonka. Tu w przypadku burego nieba oprócz efektu częściowego zasłonięcia mamy jeszcze efekt rozświetlenia. Też oczywiście do pewnego stopnia.

SZOPKA KRAKOWSKA INACZEJ (2)

Wesołych Świąt! Slow Design dziękuje  Ewie Stadtmuller  za inspirację i twórcze wykorzystanie nietypowej szopki krakowskiej. #szopkakrakowska