Przejdź do głównej zawartości

WIKLINOWE ŻNIWA

W dzisiejszych czasach reklama otacza nas wszędzie. Czasem jest do niczego, a czasem nadaje się do dalszego przerobu.
Przerób może polegać na pocięciu na paski i  skręceniu pasków  w patyczki.



A dalej to już jak dyktuje fantazja. Tu akurat podyktowała koszyk w kształcie miski.


Podyktowała, że ma być wyplatany dwoma wiklinowymi patyczkami jednocześnie.



I zakończony czymś w rodzaju sznureczka.


A potem okazało się, że wiklinowe żniwa były niezwykle obfite i tej obfitości spokojnie wystarczy na pokrywkę.  I tak było naprawdę.

Komentarze

  1. No no no :))) Super :))) Widzę, że nie skończyło się tylko na skręcaniu rurek :) Pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Koszyczek świetny. Też lubię przerabiać reklamy;) U mnie kończą najczęściej jako baza do wianka.
    Serdeczności przesyłam:)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

SKRZAT JAGÓDKA

Skrzat Jagódka - bohater serii książeczek  Ewy Stadtmuller  wyglada mniej więcej tak.   I tak też został wycięty, uszyty i naszyty na czerwony sweter. I wtedy okazało się, że nie ma czapki :).   A skrzat czapkę mieć musi. Została więc wycięta, uszyta i naszyta. Dopiero w takiej formie skrzat jest skrzatem kompletnym.

ŁAPACZE SNÓW

Łapacz snów tak naprawdę jest zwykłym kółkiem powieszonym w oknie i żadnych snów nie łapie. Ale ładnie wygląda i przyciąga spojrzenia. I jeżeli okno jest nie do końca błyszczące, łapacz snów trochę odwraca uwagę od deszczowych zacieków. Oczywiście do pewnego stopnia.  Ten łapacz, czyli metalowe kółko ozdobione fragmentem okrągłej szydełkowej serwetki doskonale spełnia swoją rolę. Gdy za oknem bure niebo, kawałek tego nieba zasłania i od razu robi się przytulniej. To jest  bardziej wiosenna wersja łapacza. Więcej kwiatków, więcej kolorów, większe kółko. Trzy rodzaje kordonka. Tu w przypadku burego nieba oprócz efektu częściowego zasłonięcia mamy jeszcze efekt rozświetlenia. Też oczywiście do pewnego stopnia.

SZOPKA KRAKOWSKA INACZEJ (2)

Wesołych Świąt! Slow Design dziękuje  Ewie Stadtmuller  za inspirację i twórcze wykorzystanie nietypowej szopki krakowskiej. #szopkakrakowska