Przejdź do głównej zawartości

Pewna żaba



Aby zrobić żabę (tę żabę) należy wziąść zielone  polarowe giezło, takie mniej więcej do kostek i zrobić z niego giezło do kolan. Dół pociąć w paski, żeby były frędzle. Następnie z przodu giezła naszywamy ręcznie aplikację przedstawiającą bociana. Bocian jest tu obiektem uczuć żaby. Pozytywnych oczywiście.





Z polaru pozostałego po obcięciu giezła szyjemy maskę żaby. Właściwie to nie jest maska, tylko raczej  opaska z pięknym żabim obliczem..



Rękawy giezła też zostały skrócone i postrzępione, a z tego co obcięto powstały czteropalczaste rękawice - łapy. Istnieją jeszcze zielone łapy dolne,  ale nie doczekały się zdjęcia.

Czasmi bywa tak, że żaba pożycza skórę Pięknej Księżniczce i  pracują razem.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

SKRZAT JAGÓDKA

Skrzat Jagódka - bohater serii książeczek  Ewy Stadtmuller  wyglada mniej więcej tak.   I tak też został wycięty, uszyty i naszyty na czerwony sweter. I wtedy okazało się, że nie ma czapki :).   A skrzat czapkę mieć musi. Została więc wycięta, uszyta i naszyta. Dopiero w takiej formie skrzat jest skrzatem kompletnym.

ŁAPACZE SNÓW

Łapacz snów tak naprawdę jest zwykłym kółkiem powieszonym w oknie i żadnych snów nie łapie. Ale ładnie wygląda i przyciąga spojrzenia. I jeżeli okno jest nie do końca błyszczące, łapacz snów trochę odwraca uwagę od deszczowych zacieków. Oczywiście do pewnego stopnia.  Ten łapacz, czyli metalowe kółko ozdobione fragmentem okrągłej szydełkowej serwetki doskonale spełnia swoją rolę. Gdy za oknem bure niebo, kawałek tego nieba zasłania i od razu robi się przytulniej. To jest  bardziej wiosenna wersja łapacza. Więcej kwiatków, więcej kolorów, większe kółko. Trzy rodzaje kordonka. Tu w przypadku burego nieba oprócz efektu częściowego zasłonięcia mamy jeszcze efekt rozświetlenia. Też oczywiście do pewnego stopnia.

SZOPKA KRAKOWSKA INACZEJ (2)

Wesołych Świąt! Slow Design dziękuje  Ewie Stadtmuller  za inspirację i twórcze wykorzystanie nietypowej szopki krakowskiej. #szopkakrakowska